Příběh: Marta Žáková.

LOKALITA: Olomoucký a Moravskoslezký kraj

JAK TO ZAČALO…

… Když skončila mateřská dovolená a do zaměstnání vás nevezmou pro nadbytečnost, tak hledáte způsob jak se uživit. Nápadů bylo hodně, možností málo. Začala jsem podnikat v maloobchodě, ale zabíralo to víc času, úsilí a na rodinu nebylo tolik času. Co se týče peněz po zaplacení nutných věcí, no co budu povídat. Nastal čas, kdy bylo třeba vydělat si na jídlo, nájem a život vůbec.

Nerada dělám věci na půl plynu. Pokud bych polovinu svého času a úsilí věnovala práci a druhou polovinu přemýšlení o penězích kde je rodina a život?

MOJE REALITNÍ ZAČÁTKY

Pamatuji si svůj první obchod. Po absolvování základních školení pod vedením zkušenější makléřky jsem nabrala svou první nemovitost, kterou jsem prodala za dva měsíce. Ti nejlepší nováčci prodali svou první nemovitost hned druhý měsíc no a za pět měsíců měli prodáno alespoň pět nemovitostí. Já pouze jednu!
Několikrát jsem zvažovala, že s prací realitního makléře skončím, že tohle není práce pro mě, že se na ni nehodím, že nemám obchodní talent…

CO MI BRÁNILO SKONČIT?

Podrželi mě kolegyně se kterými jsme skoro jako rodina. A možná taky to, že mi po každém úspěšném obchodu lidi děkují. Ten pocit z dobře odvedené práce je prostě k nezaplacení. Vždyť spokojený klient je lepší než reklama. A někteří se vrací a znovu spolupracujeme.

 Pokud si myslíte, že realitní makléř, který prodá za měsíc jednu nemovitost, je za vodou, jste na omylu. Jedna prodaná nemovitost vám zaplatí sociální a zdravotní pojištění (jste OSVČ), nájemné, jídlo, poplatky za kancelář, telefon, školení, pojištění pak přijdou na řadu školy, oblečení, pomůcky pro děti, no a potom Vám možná zbude pár korun na koupi nových bot, které jste mezitím stačili prochodit. Následují měsíce, kdy třeba neprodáte vůbec nic…

Přesto dělám realitního makléře ráda. Poznávám nové lidi, pomůžu někomu, kdo si neví rady a navážu plno nových kontaktů. Stále se učím nové věci a to nejen na školení, ale přímo od klientů.

Jsem jenom člověk a snažím se klientům vyjít vstříc a zajistit pro ně vše, aby obchod proběhl ke spokojenosti všech. Když mám plnou hlavu a potřebuji si vytřídit myšlenky tak si jdu sednout se synem k rybníku,

nebo si jdu poslechnout dceru jak hraje s dechovým orchestrem nebo souborem.

A když prší, tak si vezmu knihu nebo pletení, háčkování. I relaxovat se musí umět.

Toto je můj příběh realitního makléře…

Kategorie: O mně

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Open chat
1
Dobrý den, mohu Vám s něčím pomoci?